امروز : 1403/04/22

انواع خدمات دیجیتال مارکتینگ

انتشار : 16/08/1395

انواع دیجیتال مارکتینگ :

یکی از مهمترین سوالاتی که در این حوزه پرسیده می شود این است که انواع دیجیتال مارکتینگ کدامند؟! همانطور که می دانید تبلیغات جایگاه ویژه ای در دیده شدن کسب و کار دارد و اگر کسب و کاری به این موضوع اهمیت ندهد مشتریان بالقوه هرگز او را نمی شناسند. با توجه به این موضوع که امروزه اینترنت به بخشی از زندگی روزمره تبدیل شده است، از این ابزار می توان برای تبلیغات استفاده کرد و کسب و کارها را در معرض دید مشتریان قرار داد. بهتر بدانید که در این حوزه دو نوع تبلیغات وجود دارند: تبلیغات آنلاین و تبلیغات آفلاین!
ابتدا شما را با تبلیغات آنلاین آشنا می کنیم! تبلیغات آنلاین یکی از پر طرفدارترین تبلیغات در سراسر دنیاست. دلیل اصلی آن این است که کاربران می توانند با استفاده از گوشی و یا تبلت خود در هر جای این دنیا که هستند وارد سایت و پلت فرم های مختلف شوند و اگر شما با این حوزه آشنایی داشته باشید می توانید در دید مشتریانتان قرار گیرد. این نوع تبلیغات محدود به هیچ شرایط و ساعت خاصی نیست و همین امر سبب شده است که مورد توجه قرار گیرد. تبلیغات آنلاین شامل بهینه سازی سایت، استفاده از پلت فورم های اجتماعی مانند اینستاگرام، رپورتاژها و کمپین های ایمیلی می شود. 
تبلیغات آفلاین یکی دیگر از انواع دیجیتال مارکتینگ است که می تواند به دیده شدن کسب و کار شما کمک می کند. این نوع تبلیغات شامل تیزرهای تبلیغاتی در تلویزیون و یا رادیو است که معمولا در میان برنامه های پر طرفدار نشان داده می شود. در نتیجه، برند شما در ذهن مشتریان نقش می بندد و هر زمان که به کالا و یا خدمات نیاز دارد ناخودآگاه نام برند شما را به یاد می آورد. کمپانی هایی مانند پپسی نمونه های قدرتمندی هستند که توانسته اند از تبلیغات آفلاین سود ببرند.

دیجیتال مارکتینگ یکی از مفاهیم تازه ای است که پس از همه گیری استفاده از اینترنت در میان عموم رواج یافت. یعنی صاحبان کسب و کار تصمیم گرفتند با استفاده از ابزارهای الکترونیکی که در دست افراد وجود داشت اقدام به جذب مشتری برای کالا و خدمات خود بکنند. امروزه، این مفهوم به یکی از مهمترین ابزارها در بازار تبلیغات تبدیل شده است و تقریبا تمامی شرکت های حرفه ای در سراسر دنیا دارای تیم دیجیتال مارکتنیگ هستند.