امروز : 1403/03/02

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

انتشار : 16/08/1395

ابزارهای دیجیتال مارکتینگ :

وقتی صحبت از دیجیتال مارکتینگ می شود اغلب همه افراد به یاد تبلیغات در اینستاگرام می افتند. درست است که اینستاگرام بخشی از تبلیغات آنلاین است، اما تمامی این مفهوم در اینستاگرام محدود نمی شود. هر ابزاری که با اینترنت سر و کار داشته باشد می تواند به عنوان بخشی از این حوزه در نظر گرفته شود. بنابراین، همانطور که می دانید اگر بخواهیم به انواع دیجیتال مارکتینگ اشاره کنیم می توانیم به فضای وب، موتور جستجوی گوگل، پلت فورم های مختلفی مانند تلگرام و اینستاگرام، ایمیل و رپورتاژ اشاره نماییم. هر یک از این موارد جایگاه ویژه ای در تبلیغات آنلاین دارند و به دیده شدن کسب و کار شما کمک می کنند. 
شاید بتوان گفت یکی از مهمترین مسائلی که در تبلیغات آنلاین باید به آن توجه شود موتور جستجوی گوگل است. گوگل ابزار بسیار قدرتمندی است که کاربران زیادی در سراسر دنیا از آن استفاده می کنند. در نتیجه، اگر از این موتور جستجو به خوبی استفاده شود می توان آن را به بستر پر سودی برای تبلیغات آنلاین تبدیل کرد. یکی از مواردی که به شما کمک می کند کسب و کار خود را در گوگل به مشتریان نشان دهید سئو است. در واقع، شما با بهینه سازی سایت خود آن را به رتبه اول گوگل، جایی که در دید مشتریان قرار می گیرید، انتقال می دهید. بررسی های آماری نشان می دهند اگر سئو سایت به طور دقیق صورت گیرد نقش بسیار موثری در رشد کسب و کار دارد و می تواند سبب شود آن کسب و کار به یک برند حرفه ای تبدیل شود.
در کنار گوگل استفاده از پلت فورم های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام یکی از مواردی است که باید جدی شود. بسیاری از کاربران برای جستجوی کالا و خدمات مورد نیاز خود به این پلت فورم ها اعتماد می کنند و اگر کسب و کار شما در این فضاها وجود داشته باشد، بی شک در معرض دید مشتریان قرار می گیرد.